ספורט האג'יליטי

פרוש המילה אג'יליטי היא זריזות באנגלית ואכן הספורט הזה מדגים בצורה הטובה ביותר זריזות של הנוהג ושל הכלב.
על הכלב לעבור מספר מכשולים ומשוכות כפי שנוהגים בקפיצות ראווה של סוסים, ומהווה מודל חיקוי לספורט זה בהתאמה לכלבים.

כל מסלול מכשולים מורכב ממספר אלמנטים, אשר מסודרים בזה אחר זה הן בקו ישר והן בפניות, בכל פעם בסדר שונה, דבר המעלה את רף הקושי של הספורט.
המכשולים במסלול רבים ומגוונים: משוכה, נדנדה, גשר, מנהרה גמישה, מנהרה רפויה מבד, חישוק, שולחן, שרוול, קפיצה למרחק, הליכה על קורה.
בכל אירופה ספורט כלבני זה נחשב לאחד הענפים הגדולים ביותר וברוב המדינות יש מספר אירגוניים לספורט, כשלכל ארגון יש חוקים משלו. בארץ הספורט מוכר על ידי ההתאחדות הישראלית לכלבנות והחוקים על פיהם אנו מתאמנים הם חוקי ה-FCI.

לרוב הגזע שבולט בתחום זה הם כלבי הבורדר קולי שנראה כאילו הספורט הומצא עבורם. הם זריזים, הם ממוקדי מטרה והם שומרים על קשר עין עם הנוהג שלהם. והכי חשוב- הם מתים על קפיצות, חידות ואתגרים.
הרועים האוסטרלים גם הם מככבים בספורט, אבל לרוב ניתן לראות אותם בתחרויות אזוריות בחו"ל. הם פחות נוטים להגיע לרמות הבין לאומיות בעיקר בגלל שהמבנה שלהם מסיבי יותר משל הבורדר, ועקב היות האג'יליטי ספורט שבוחן הן זריזות והן דיוק, הם לרוב אינם מצליחים להגיע לרמתם של הבורדר קולי הקלים יותר. עם זאת ניתן לראות את כל גזעי הכלבים משתפים בספורט בהצלחה ונהנים מכך, שכן הספורט מחזק את הקשר של הכלבים עם הבעלים בפעילות מהנה ומשותפת.

שעות הפעילות:
שלישי : 20.00-22.00
חמישי : 20.00-22.00
שבת : בחורף בשעות הבוקר ובקיץ בשעות אחה"צ
 כתובת 

מושב אומץ, עמק חפר

myagilityclub@gmail.com
050-6316960

יעל חזן

© 2023 by Dog Day Care. Proudly created with Wix.com

  • Agility-Club-final_edited
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
איפה אנחנו נמצאים?